Рунчева Н. В.
Бритвєнко А. С.

Анотація.
У статті зроблено порівняльний аналіз ефективності виробництва та врожайності соняшнику в агрохолдингах і незалежних підприємствах, а також наведено компанії-експортери української соняшникової олії та аграрні компанії-виробники соняшнику. Проведено аналіз динаміки змін площі сільгоспугідь і виробництва валової сільськогосподарської продукції.

Ключові слова:
агрохолдинг, корпоратизація, сільськогосподарські підприємства.

Summary.
The article made a comparative analysis of production efficiency and yield of sunflower in agricultural holdings and independent enterprises, as well as the companies-exporters of Ukrainian sunflower oil and agricultural companies-producers of sunflower. The analysis of dynamics of change of farmland area and gross production of agricultural products.

Key words:
agricultural holding, establishment of corporations, agricultural enterprises.

Рунчева Наталя Вікторівна,
завідувач кафедри обліку і фінансів Бердянського університету менеджменту і бізнесу, кандидат економічних наук, доцент.

71118, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Свободи, 117-А.

Наукові інтереси:
корпоративне управління економіки сільського господарства на регіональному рівні.

Бритвєнко Анастасія Сергіївна,
доцент кафедри обліку і фінансів Бердянського університету менеджменту і бізнесу, кандидат економічних наук, доцент.

71118, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Свободи, 117-А.

Наукові інтереси:
економіка та управління аграрних і переробних підприємств.

Рунчева Н. В. Ефективність корпоратизації виробництва соняшнику та олієжирової продукції в Україні / Рунчева Н. В., Бритвєнко А. С. // Вісник Бердянського університету менеджменту і бізнесу. — 2016. — №2(34). — С.28—32.